Brankářská posila hokejistů Olomouce Jakub Sedláček už by ráda někde zakotvila na stálo

Po zranění Braňa Konráda těsně před začátkem extraligy se vedení Mory muselo rychle porozhlédnout po náhradě, kterou našla ve zlínském rodákovi.

A volba to byla dobrá, Jakub Sedláček hned po svém příchodu vychytal dvě výhry. „Cítil jsem, že mi chybí herní praxe, ale naštěstí to vyšlo,“ přiznal brankář.

Cenná byla hlavně výhra s Libercem, kdy si připsal i jeden „zázračný“ zákrok holí, kdy Bílí tygři už zdvihali ruce nad hlavu. „To mi hodně pomohlo,“ usmívá se jednatřicetiletý borec, kterému byste hádali o deset míň.

Za svou kariéru prošel všemi reprezentačními výběry a může se pochlubit tím, že když chytal za mužský výběr, pokaždé se vyhrálo. Jen mu chybí titul v extralize, Zlín ho získal až v sezóně po jeho odchodu.

Svého působení v lotyšské Rize ovšem nelituje. Okusil KHL a navíc si našel životní lásku. „Město je nádherné, po skončení kariéry bychom se tam rádi vrátili,“ říká.

Nyní se ale plně soustředí na své působení v Olomouci, kde cítí velký potenciál týmu. Celé povídání s Jakubem Sedláčkem si můžete poslechnout zde.

Spustit audio