Brankářská posila hokejistů Olomouce Jakub Sedláček už by ráda někde zakotvila na stálo

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jakub Sedláček
0:00
/
0:00

Po zranění Braňa Konráda těsně před začátkem extraligy se vedení Mory muselo rychle porozhlédnout po náhradě, kterou našla ve zlínském rodákovi.

A volba to byla dobrá, Jakub Sedláček hned po svém příchodu vychytal dvě výhry. „Cítil jsem, že mi chybí herní praxe, ale naštěstí to vyšlo,“ přiznal brankář.

Cenná byla hlavně výhra s Libercem, kdy si připsal i jeden „zázračný“ zákrok holí, kdy Bílí tygři už zdvihali ruce nad hlavu. „To mi hodně pomohlo,“ usmívá se jednatřicetiletý borec, kterému byste hádali o deset míň.

Za svou kariéru prošel všemi reprezentačními výběry a může se pochlubit tím, že když chytal za mužský výběr, pokaždé se vyhrálo. Jen mu chybí titul v extralize, Zlín ho získal až v sezóně po jeho odchodu.

Svého působení v lotyšské Rize ovšem nelituje. Okusil KHL a navíc si našel životní lásku. „Město je nádherné, po skončení kariéry bychom se tam rádi vrátili,“ říká.

Nyní se ale plně soustředí na své působení v Olomouci, kde cítí velký potenciál týmu. Celé povídání s Jakubem Sedláčkem si můžete poslechnout zde.

Spustit audio