Tehdy jsem si neuvědomovala, že budou mít hodnotu toho zaniklého času, říká o svých dokumentárních snímcích olomoucká fotografka Milena Valušková
Olomoucká fotografka Milena Valušková se ve své volné tvorbě věnuje především výtvarné fotografii.
Čtěte také
Jakou sílu mají její dosud téměř neznámé dokumentární snímky ze 70. a 80. let, můžete do konce března vidět v olomoucké galerii Studio G21. Zachycují tehdejší dění na olomoucké Tržnici, při průvodech na Prvního Máje nebo v dělnické kolonii ve Štěpánově.
Výstava doprovází vydání sedmé knihy v edici Olomoučtí fotografové, za kterou stojí Vydavatelství Univerzity Palackého a Muzeum umění Olomouc. A právě ta sedmá se věnuje dokumentárním cyklům Mileny Valuškové.
Na FAMU začala studovat v roce 1978 a o rok později nastoupila jako dokumentátorka do olomouckého střediska Státního ústavu památkové péče a ochrany přírody. Vedla také ateliér fotografie na olomoucké Základní umělecké škole Miloslava Stibora.
Ve své volné tvorbě se zaměřila na krajinu, zátiší i olomoucká zákoutí. Vydala několik fotografických knih a v současné době se věnuje přípravám své nové galerie na samotě nad Drahanovicemi.
Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify nebo Apple iTunes.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.