Jeseníky jsou domácí hory, míří k nám hlavně Češi, říká Tomáš Rak, ředitel tamního Sdružení cestovního ruchu
Ze zahraničních turistů si Jeseníky nejvíce oblíbili Poláci, Slováci, Rakušané a Němci. „To, že jsou Jeseníky české hory, nám určitě pomůže přečkat letošní rok, kdy očekáváme po koronavirové pandemii určité propady,“ věří Tomáš Rak.
Nejvyšší moravskoslezské hory mají spousty republikových nej, např. nejvyšší bod s výškou 1637 m. n. m. na vysílači na Pradědu, největší rašelinové jezírko na Rejvízu nebo nejdelší sjezdovku na Ramzové. Přesto jsou podle slov Tomáše Raka Jeseníky poněkud zapomenuté, což ale považuje za jejich velkou výhodu: „Lidé, kteří k nám jezdí, si chtějí užít a odpočinout, o to déle u nás zůstávají, což samozřejmě pomáhá provozovatelům.“
Sdružení cestovního ruchu Jeseníky přichází s novou kampaní „Nezapomeň na Jeseníky,“ kterou se snaží rychle a na dlouhou dobu nastartovat cestovní ruch. „Je cílená na návštěvníky, kteří hory znají a vracejí se do nich. Chtěli bychom, aby neodkládali letošní návštěvu. A po příjezdu si na stránce „Nezapomeň na Jeseníky“ zapnuli GPS modul a zaznamenávali tak do mapy místa, která mají rádi. Výsledkem bude pocitová mapa Jeseníků, která bude sloužit pro rozvoj oblasti a pro investice,“ vysvětluje ředitel Rak.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.