Komu a jak pomáhá olomoucká Potravinová banka po zrušení jarní Potravinové sbírky

21. květen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Potravinová sbírka v Olomouci (2019)

Jak je na tom se zásobami olomucká Potravinová banka, komu a jak pomáhá a kdo pomáhá jí. Když byla kvůli pandemii koronaviru zrušená jarní Potravinová sbírka.

V současné době je čím dál víc lidí, kteří potřebují pomoc. A to třeba v podobě jídla či drogistického zboží. A s tím pomáhá třeba Potravinová banka. Díky ní mohou pracovníci sociálních služeb a různých organizací, jako jsou například Charita, nebo SOS vesničky, pomáhat potřebným.

Potravinová banka v Olomouckém kraji je zapsaný spolek, jehož posláním je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. Získáváme přebytky potravin od dodavatelů, skladujeme je a bezplatně distribuujeme do charitativních a humanitárních organizací, které je dále předávají klientům - jednotlivcům.

Jedná se o potraviny, které nesplňují některé obecné požadavky, například mají deformovaný obal, špatné označení nebo mají prošlou lhůtu minimální trvanlivosti. Jsou ale stále bezpečné a v mnoha případech by jinak byly určeny k vyhození do odpadu.

Zdroj: webové stránky Potravinové banky

Iva Dvořáková Najďonovová v telefonním rozhovoru přiblížila činnosti olomoucké Potravinové banky a doporučila, jakým způsobem mohou lidé pomáhat potřebným. 

autoři: bzz , Zora Ježková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.