Mám štěstí na krásná města a výborné fanoušky, usmívá se nový asistent trenéra Mory Róbert Petrovický

Jako hráč strávil řadu let v NHL, na svém kontě má mistrovské tituly, hrál na třech olympiádách a je hokejovým mistrem světa se Slovenskem.

Do nové sezóny vstoupí v pátek hokejisté HC Olomouc domácím zápasem s Kladnem a s novým asistentem Jana Tomajka na střídačce. Róbert Petrovický nad nabídkou dlouho neváhal.

Pár let trénoval ve Švýcarsku mládež a říkal si, že by to chtělo změnu. „Když mi Honza Tomajko zavolal, stačilo pár rozhovorů s ním a Erikem Fürstem (generální manažer, pozn red.). A jsem tu rád,“ říká bývalý útočník.

Jsme v Olomouci rád.
Róbert Petrovický, nový asistent trenéra HC Olomouc

Letní přípravu hodnotí pozitivně. „Odehráli jsme dost zápasů, měli jsme čas si některé věci vyříkat. Poslední zápas s Trenčínem už byl na vyladění, dařilo se využívat přesilovky,“ je spokojen kouč.

Jakým sportům se ještě v mládí věnoval? Co pro něj znamená titul mistra světa? Proč nosil číslo 39? To a mnohem víc si můžete poslechnout výše v rozhovoru s Róbertem Petrovickým.

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.