Na jaře se vyčistěte i zdravě naštvěte! Říká makrobiotička Dagmar Lužná

22. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy červená řepa

Biologické jaro začalo pro naše tělo už minulý týden. Těšili jste se na toto období a čekali báječný pocit, plno energie a chuti do práce i do života? A nechápete, proč místo energie nastoupila únava a vy máte ráno problém vstát z postele?

Dagmar Lužná

Pokud patříte mezi ty, kteří na konci zimy trpí zvýšenou únavou, bolestmi hlavy, špatnou náladou, vězte, že důvodem jsou velké energetické změny. V zimě si tělo kumuluje energii uvnitř těla a s výdejem je velmi spořivé. Od února dochází ke změně toku energie zevnitř směrem na povrch těla. V případě, že tok energie je zablokován, provází nás typický syndrom - jarní únava.

Jak s jarní únavou zatočit? Začněte u jídla, vyzkoušejte očistu těla a následně s „jarním úklidem“ pokračujte ve svých domovech, pracovních i soukromých plánech i ve svých vztazích.

Jak na to? Makrobiotička, výživová poradkyně a odbornice na tradiční čínskou medicínu Dagmar Lužná mnohé vysvětlí a poradí, jak se v tomto období vnitřně vyčistit, nastartovat a také proč je důležité se právě teď zdravě naštvat.

Poslechněte si Dobrou radu ČRo Olomouc s Dagmar Lužnou.

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová