Vraťme chůzi do našich životů. To je cílem dubnové výzvy Deset tisíc kroků ke zdraví

16. duben 2024

A jak říká duchovní otec akce, Jaroslav Martínek z Chomoutova u Olomouce: „I kdybyste ušli zpočátku jen tisíc kroků, je to dobrý a důležitý začátek.“

Výzva Deset tisíc kroků směřuje k nejpřirozenějšímu lidskému pohybu, tedy k chůzi. Udržuje nás v kondici fyzické i mentální.

Lidem často chybí motivace a odhodlání začít s jakýmkoliv pohybem a odkládají jej na dobu neurčitou. Poté je skupina lidí, kteří začnou, ale nastaví si nereálné cíle a častokrát přepálí start a skončí.

Proto projekt 10000 kroků nabízí zlatou střední cestu a snaží se propojovat lidi, aby ve svých snahách nezůstávali sami. Vybízí k zakládání chodeckých skupin v rámci obcí a následně je hecuje, aby spolu soutěžily. Nabádá lidi k návratu ke komunitnímu životu.

Proč je to, zvlášť v dnešní době, tak důležité? Jak se do výzvy můžete zapojit, jaké bonusy a odměny čekají na seniory a jak začít aktivně chodit třeba i v pokročilém věku?

Poslechněte si Dobrou radu s Jaroslavem Martinkem.

Pořad Dobrá rada můžete ve vysílání Českého rozhlasu Olomouc poslouchat a ptát se hostů nově každé úterý od 10:04.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.