Na silné minulosti stavíme živou budoucnost, říká o Hanáckém muzeu v Příkazech jeho vedoucí Petr Vodešil

Do Hanáckého muzea v přírodě v Příkazích na Olomoucku přišel z univerzitního prostředí. Doktor filozofie s oblastmi zájmu „politická filozofie a teorie“ a „teorie poznání“ Petr Vodešil se před čtyřmi lety rozhodl vykročit z komfortní zóny a dát novou vizi a život právě muzeu v Příkazích.

Dnes se zamýšlí nad uplynulým čtyřletým obdobím, plným nejistoty, bojovaní za své vize a učení se novým věcem. „Profesně jsem se nikdy za tak krátký čas neposunul tolik dopředu, jako v hanáckém muzeu,“ svěřuje se. 

Hanácké muzeum v přírodě v Příkazích v tuto dobu vnímá jeho vedoucí jako místo s řadou klenotů, s lidmi, kteří ještě mají vztah k tradici rodinných gruntů a jsou hrdí na hanácké kroje a nářečí.

Je těžké vybudovat vizi budoucnosti něčeho, co stojí na minulosti? Jaké jsou současné trendy muzejnictví? A jak důležité jsou kvalitní vztahy v osobní i pracovní oblasti?

Poslechněte si rozhovor s Petrem Voděšilem, který byl hostem Zory Ježkové.

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio

Související