Na tanci není nic složitého a nudného, je to velká zábava, tvrdí Tomáš Komenda
K tancování se Tomáš Komenda dostal až díky kurzům ve druhém ročníku na gymnáziu. Do té doby se věnoval hokeji. „Byl jsem v bráně. Na parketu se mi pak hodila brankářská mrštnost,“ říká.
Tomáš Komenda sám na sobě dokazuje, že s tancováním se dá začít v kterémkoli věku a dá se taky dělat celý život. „Dokonce tady neexistuje ani žádná bariéra třeba v podobě tělesného postižení,“ dodává a jako příklad uvádí populární televizní StarDance, kde v jednom z dílů tanečníci přizvali na parket vozíčkáře.
„V tancování jsem objevil svaly, o kterých jsem vůbec netušil, že existují. A ještě jsem se musel usmívat,“ vzpomíná Tomáš Komenda. Legenda československého tancování Igor Henzély, jeden z jeho trenérů a mentorů, mu tenkrát říkal rychlokvaška. „Měl jsem úspěchy, ale neměl jsem natancováno, na tom jsem musel zapracovat.“ Podařilo se, byl vicemistrem České republiky, dostal se i do finále na Mistrovství Slovenska nebo Mistrovství Střední Evropy.
Tanec není jen sport, je to životní styl, je přesvědčený Tomáš Komenda, který si před dvěma lety v Olomouci otevřel svou Taneční školu. V té najdete mimo jiné i hodiny čistě pro muže, kterým pracovně říká Chlapi sobě!
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.