Na žádný partnerský vztah neexistuje záruční list, říká poradkyně Jana Řehulková

29. listopad 2021

Vyhoření se zdaleka netýká jen pracovní oblasti, zažít ho můžeme i v partnerské rovině, kdy jsme najednou citově vyprahnutí.

Ve vztahu je potřeba zachovat si blízkost a nesoustřeďovat se jenom na chyby a záležitosti, které nás štvou. O vztah musíme pečovat: „Na čas trávený spolu, určité rituály, společné aktivity nesmíme rezignovat z žádných důvodů,“ zdůrazňuje Jana Řehulková.

Jana Řehulková

Není neobvyklé, že pocit nespokojenosti zažívá jen jeden z partnerů. „Pak záleží na tom, jestli chce ten druhý o situaci mluvit a hledat cesty, jak z ní ven,“ vysvětluje olomoucká vztahová poradkyně a zdůrazňuje: „K tomu, aby se lidé pochopili a dokázali se na věci dívat z nadhledu, je nezbytná komunikace.“

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.