Pavel Gejguš: Podivný host. Poslechněte si čtyřdílný seriál mapující historii Českého rozhlasu Olomouc
Náš příběh začíná v roce 2024, v době, kdy olomoucké studio Českého rozhlasu slaví 75 let. 9. ledna 1949 totiž poprvé v éteru zaznělo: Hlásí se Olomouc.
V příběhu s názvem Podivný host se obě ty chvíle protnou. Ve studiu se totiž během vysílání populární Noční linky objeví podivný host. V první chvíli se jej moderátorka v podání Dity Vojnarové pokouší zbavit, ale Václav, jemuž hlas propůjčil Stanislav Šárský, se jen tak nevzdává. Má totiž něco na srdci.
Václavovo vyprávění je poutavé, velmi dramatické, půjde v něm o život i o čest, ale nechybí mu humor, ba ani milostná zápletka. Začíná v listopadu roku 1948, kdy se skupina olomouckých rozhlasových nadšenců dovídá, že jejich úsilí bude korunováno úspěchem, v lednu to konečně mohou rozjet.
Jenže nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá… A tak zatímco programové schéma olomouckého rozhlasu začíná utěšeně růst, za dveřmi studia se dějí věci, o kterých se nesmí mluvit. Jak dostat k lidem pravdu, jež se nesmí vyslovit ani šeptem? Podaří se to vůbec? A s jakými následky? Příběh s názvem Podivný host uslyšíme ve čtyřdílném původním dramatickém seriálu.
Ve vysílání poslouchejte každou sobotu od 5. října, 18:04. Následně na webu budou od 26. října k dispozici kompletní čtyři díly seriálu.
Související
-
Hlásí se Olomouc. Poslechněte si seriál mapující historii olomouckého rozhlasu
V neděli 9. ledna 1949 se na vlně 325 metrů z vysílače Dobrochov poprvé éterem ozvalo: „Hlásí se Olomouc. Vysílá studio Československého rozhlasu v Olomouci.“
-
Hudební vystoupení, vzpomínky a křest alba. Takový byl slavnostní večer Českého rozhlasu Olomouc
Český rozhlas Olomouc slaví v tomto roce 75. výročí prvního vysílání a třicet let od obnovy samostatného pravidelného vysílání z Olomouce. Jednou z oslav byl i křest alba.
Nejnovější zprávy
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka