Olomoucký kraj podepsal se státem memorandum o obnově řeky Bečvy
Obnovit přirozený charakter Bečvy, zadržet vodu v krajině a zároveň ochránit okolí řeky před povodněmi. To je cíl memoranda, který v pondělí v Olomouci podepsali zástupci kraje a státu.
Ustavena byla pracovní skupina, která projekt, první tohoto typu na velké řece v Česku, připraví.
„Budou zpracována opatření a pak by tedy mělo dojít k zanesení těch opatření do zásad územního rozvoje Olomouckého kraje,“ vysvětluje místopředsedkyně Senátu Jitka Seitlová z KDU-ČSL.
„Současně tedy jednotlivá opatření budou svěřeny jednotlivým gestorům, kteří budou zajišťovat finanční zdroje, zejména počítáme, že ze zdrojů Evropské unie,“ dodává Seitlová.
Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zavoral: Šetřili jsme 20 let, o tom to není. Jde o to sebrat peníze ČRo a ČT, ohrozit je a destabilizovat
-
ONLINE: Námořníci na ruské fregatě pálili varovné střely na jachtu v Lamanšském průlivu
-
Zvrat v kauze čínského špiona v Praze. Soud odmítl přijmout obžalobu, státní zástupce verdikt napadl
-
ŽIVĚ: Francie vede na mistrovství světa nad Senegalem 1:0. Skóre zápasu otevírá Mbappé