Opravdu vyvážená, pestrá strava pro zdravé. A jídelníček na míru pro nemocné, radí nutriční terapeutka

19. září 2022

Kdy je vhodná ona módní nízkosacharidová dieta? Proč je mozek pomalejší, než žaludek? A konečně kdo a kdy nás může doporučit k nutričnímu terapeutovi? Odpovědi nabídla v rozhlasové zdravotní poradně Klára Šuhajová.

Užitečné údaje a ukazatele   

Především na balených potravinách nejrůznějšího rázu nacházíme tabulku nebo výpis sacharidů, tuků, bílkovin, případně vlákniny a množství soli (mnohdy nečekaně vysoké). Někdy je to poměrně překvapivé čtení a docela užitečné poučení. Přibližná či průměrná zásoba tuků, cukrů či proteinů se dají lehce dohledat, leckdy třeba i uvážlivě odhadnout. Anebo je možno konzultovat s nutričními terapeuty. Žádoucí a velmi důležité je to potom v případě onemocnění. Obecně, tím spíš pak v nemoci je klíčové, čím náš organismus krmíme, zásobujeme a plníme.

Cukrovka, hojení ran, intolerance a obezita – i ta z podvýživy!  

„Při držení redukční diety často člověk záměrně prostě příliš nejí nebo jí hodně málo, to aby zhubnul. Pak ovšem často nastává situace, kdy si jakékoli sousto tělo ukládá na horší časy. Hubnout je potom těžké, ne-li nemožné,“ upozorňuje na paradox jménem Obezita z podvýživy nutriční terapeutka.

Klára Šuhajová, ale i další její odborně vzdělaní zdravotničtí pracovníci, se proto mohou hodit každému, koho trápí kupříkladu diabetes mellitus, ale také nesnášenlivost určitých typů potravin či látek a další zdravotní potíže hodně založené či propojené s výživou.

autor: Bořek Volný
Spustit audio