Jarmila Podhorná: Na posílení obranyschopnosti doporučuji lichořeřišnici a tinkturu ze semen grepu
Zdůrazňuje, že nejdůležitější je prevence. V okamžiku, kdy už nastane nějaký problém, se k němu musí přistupovat individuálně. „Připravujeme každému sestavy terapeutik na míru,“ dodává Jarmila Podhorná s tím, že se užívají postupně.
Černý kašel trápí spoustu lidí, především ty, kteří mají oslabené horní cesty dýchací. Gemmoterapeutka z Brodku u Konice doporučuje tinkturu ze žampionu a směs Respiro. Sliznicím prospěje černý rybíz, v léčebné kúře by neměla chybět divizna nebo líska.
Zadní rýmu vnímá jako velký problém paní Pavlína. Mívá bolesti hlavy, potíže s mluvením a občas pocit jako by se topila. Jarmila Podhorná říká: „Problém začíná už v dutině nosní, proto je nutné podpořit sliznici, a potom užívat žampion, skvělé antibiotikum na horní cesty dýchací, a na pročištění břízu.“
Plíseň na rukách, návaly v období přechodu, stres a úzkosti, svrab, žlučové kameny, makulární degenerace nebo bolesti kloubů trápí posluchače Českého rozhlasu Olomouc, kterým v pořadu Apatyka nabídla pomoc Jarmila Podhorná.
Související
-
Černý rybíz zvyšuje imunitu a vinná réva je protizánětlivá, radila gemmoterapeutka Jarmila Podhorná
Rakytníkový olej může ulevit od refluxu, olše a kaštan podporují činnost srdce a černý rybíz zvyšuje imunitu. I to prozradila gemmoterapeutka Jarmila Podhorná.
-
Pročistěte svůj organizmus třeba kalifornskou směsí, radí gemmoterapeutka Jarmila Podhorná
Vyrobit si ji můžete sami, není to nic složitého. „Natrhejte tři díly kopřivy a řebříčku a jeden díl pampelišky a jetele. Rozmixujte a sceďte,“ radí známá bylinkářka.
-
Imunitu můžeme posilovat celý rok, nabádá gemmoterapeutka Jarmila Podhorná
Během podzimu nás hodně trápí rýma, různé druhy kašle nebo problémy s močovým měchýřem. „Lidé se hodně ptají na to, jak si zachovat silnou imunitu,“ říká Jarmila Podhorná.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.