Několikrát do měsíce se pak můžeme slyšet také v pořadech Apatyka, Dobrá rada a Host ve studiu (Větrník).
Rozhlasový mikrofon mě očaroval už v době středoškolských studií. A práce ve veřejnoprávním rozhlase mě pak nepřestává fascinovat tím, že stále máme co sdělit posluchačům, a že jsme proto u nich, jak pevně věříme, vítanými hosty.
Sám sebe pak řadím k těm rozhlasákům, kteří se nestydí být „věčnými dětmi“ a nepřestávají žasnout nad tím, jak to v tom rádiu funguje. Zároveň se ale velmi často a velmi rád nechám poučit či inspirovat svými kolegy a na druhou stranu také zajímavými hosty a inspirativními posluchači. No a svoji profesní potřebu informovat další zvídavé tvory a zároveň touhu (postižení) pracovat s mikrofonem pak zkouším skloubit ve vysílání.
V současnosti je v rámci vysílání Českého rozhlasu Olomouc na mně vysílání od časných pěti hodin ráno. V tom pak s celým týmem redaktorů a našimi hosty-respondenty i s posluchači pokračujeme až do devíti dopoledne. Obnáší to prezentaci informací do mikrofonu, ale dnes už i kompletní technické odbavení celého vysílání (obsluhu „vysílacích páček a čudlíků“).
Několikrát do měsíce se pak můžeme slyšet také v pořadech Apatyka, Dobrá rada a Host ve studiu, dříve Větrník.
V rozhlasové Apatyce ve čtvrtek dopoledne informujeme a radíme s odborníky z oblasti zdraví a životního stylu; pondělní dopolední Dobrá rada v záběru své poradenské činnosti téměř nezná hranic; v pořadu Host ve studiu (v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek po 11. dopoledne) si chceme příjemně „lidsky“ povídat s lidmi, kteří už známí jsou (v mém případě to byla například jména jako Hana Zagorová, Miro Žbirka, Marie Rottrová anebo zpěvák americké kapely Mr. Big Eric Martin), ovšem opravdu velmi rádi ve vysílání představujeme také ty, které zkrátka stojí za to poznat. Znáte takové? Ozvěte se nám! A buďte nám věrni. - Díky!
Všechny články
-
Jak do lázní? Praktické rady dal hlavní lékař lázní Luhačovice
Bolavé tělo i duši, dopady onkologických operací, ozařování a jiné náročné léčby zotavují lékař Petr Pšenica a jeho tým v lázních Luhačovice.
-
Ledviny se dlouho neozvou, jejich ochrana je na nás. Jak souvisí vysoký tlak a ledviny?
Nefrologové po celém světě upozorňují, že incidence onemocnění ledvin nějakou dobu narůstá. A velmi pravděpodobně ten nárůst nepřestane.
-
Hořčík nejezte na plný žaludek, jinak se nevstřebá a může mít nežádoucí účinky, radí lékařka
Hořčík coby prvek je jednak velmi přátelský a po chemické stránce pak prvek dvojmocný. Z toho plyne mnohé i pro jeho užívání a naše zužitkování.
-
Bolavý žlučník? Jděte na něj mechanicky, chemicky a termicky! Detaily poradila nutriční terapeutka
Zdravotníci vzdělaní v oboru nutriční terapie radí jistě nejen při podrážděném žlučníku. Mají nabízet stravovací strategii u diabetu, onkologických diagnóz, ale třeba i...
-
Křeč je upozornění organismu, že děláme něco špatně, říká neuroložka. Co pomůže u velkých spasticit?
Znáte to – ze spánku vás probudí někdy bolest, někdy úporné svírání, občas naopak pocit, že se vám lýtko nebo stehno asi rozpadnou. „Obyčejné“ křeče jsou nemilým zážitkem.
-
Co nejméně pacienta zatížit, přitom dodržet potřebný rozsah výkonu. I o to jde v dnešní chirurgii
Stále častěji slýcháme o robotické asistenci při operacích, o nahrazování chirurgických výkonů endoskopickými sondami, ba i využívání možností umělé inteligence v medicíně.
-
Buďme negativní. HIV negativní. Tato negativita totiž chrání životy
Kdo měl někdy v životě nechráněný sexuální styk, může být teoreticky nakažen. Nákaza se ovšem nemusí dlouho projevovat.
-
Dyslexie, dysgrafie či dyskalkulie velmi ztěžují celoživotní učení, komunikaci i uplatnění v životě
Nečitelné písmo a hromady chyb ? dyslektici a dysgrafici sami často rezignují se slovy ? Jsem hlupák. Jak to tedy je s dyslexií, dysgrafií anebo s dyskalkulií či dyspinxií?
-
Poznáme projevy postižení tepen nohou od potíží s křečovými žilami?
Aby toho nebylo málo, i dolní končetina může trpět chronickým ukládáním aterosklerotických plátů, postupným ucpáváním tepen a někdy dokonce až akutním uzávěrem.
-
Syndrom karpálního tunelu trápí mnohem víc ženy než muže, říká MUDr. Polách ze šternberské nemocnice
Typickým pacientem je žena mezi čtyřiceti až šedesáti lety, většinou manuálně pracující. „Souvisí to s hormonální nerovnováhou,“ vysvětluje MUDr. Marek Polách.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »