Osek nad Bečvou žil Veselicí Českého rozhlasu Olomouc. Kde se s námi můžete setkat příště?

8. srpen 2023

V sobotu 5. srpna se v Oseku nad Bečvou uskutečnila první ze tří Veselic Českého rozhlasu Olomouc tohoto léta. Areál u tamní sokolovny byl plný lidí.

K poslechu a tanci hrály skupiny Zakafy, Wilsne! i s redaktorem Mirkem Kobzou a Atom Rock. Kromě toho si přítomní mohli užít i cvičení oseckých dobrovolných hasičů, netradiční soutěž v hodu bečkou nebo mohli zkusit své štěstí v tombole.

„Přišla jsme sem kvůli Českému rozhlasu Olomouc. Poslouchám každý den, líbí se mi hlavně písničky na přání po poledni,“ řekla jedna z posluchaček.

Jak se akce líbila dalším příchozím? A co nám prozradili starosta Oseka Jiří Urban a ředitelka tamní mateřské a základní školy Radka Jakubíčková? Poslechněte si v přiložených audiích výše.

Kdy a kam na další Veselici?

  • Sobota 12. srpna od 16 hodin na hřišti „za školou“ v Budětsku
  • Sobota 19. srpna od 16 hodin na hřišti v Žerotíně

Těšte se na vystoupení skupin Zakafy, Wilsne! a Atom Rock, na tombolu a v Budětsku i na skákací hrad pro děti. Vstup na Veselice je zdarma. Z obou akcí se vám budeme hlásit i v našem vysílání.

autoři: Dita Vojnarová , dja
Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

chariton.jpg

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.