Páteční Noční linka: Sladká dobrota
Noční linka dnes nese téma "Sladká dobrota". Zaměříme se na recepty a sdílení sladkých zážitků. Můžeme diskutovat o zdravějších alternativách sladkostí, o kulinářských experimentech a nezapomeňme ani na sladké tradice a oslavy, které jsou spojeny s oblíbenými dezerty.
Jaký je váš nejoblíbenější recept na domácí dezert? Existuje ve vaší rodině nějaký speciální recept na sladkou dobrotu? Jaké jsou vaše vzpomínky spojené s tímto receptem? Máte nějaké neobvyklé ingredience, které rádi používáte ve sladkých receptech?
Jaké jsou oblíbené sladkosti ve vaší oblasti? Máte recepty, které jsou typické jen pro váš kraj? Jaké jsou vaše oblíbené recepty na sladké dobroty s nižším obsahem cukru nebo alternativními sladidly? Jaké sladkosti vám nejvíce připomínají vaše dětství?
Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!
Související
-
Ve dne studuju a v noci peču, říká vítěz soutěže Peče celá země Vojtěch Vrtiška
Vítězem třetí řady televizní soutěž Peče celá země zná vítěze se stal Vojtěch Vrtiška. Co prozradil ze zákulisí pořadu? Poslechněte si v exkluzivním rozhovoru.
-
Má rád humor i humra: Rozhovor s šéfkuchařem Michalem Bučkem
Český šéfkuchař Michal Buček má za sebou pracovní zkušenost z prestižních kuchyní, z armády i z židovské restaurace. Aktuálně si jeho umění můžete vychutnat ve Zlíně.
-
Osobní kuchař celebrit Roman Hadrbolec připravoval pokrmy Schwarzeneggrovi nebo Newmanovi
Málokdo by mohl říct, že Arnoldu Schwarzeneggrovi k snídani připravoval vajíčka, zpěvačce Cher vařil čaj a ochutnával omáčky s Paulem Newmanem. Roman Hadrbolec ano.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.