Poslední koncert roku 2019 patřil talentované buskerce Terez Wrau
Podívejte se na recitál, se kterým písničkářka Terez Wrau vystoupila ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc ve středu 18. prosince 2019.
Koncert byl předvánočním dárkem pro všechny návštěvníky přímo ve studiu i pro diváky na rozhlasovém Youtube kanálu, kde zůstává i po skončení živého přenosu. V několika písních doprovodil Terez Wrau brazilský muzikant, výtvarník a básník Gabriel Guerreiro.
Po deseti letech práce v olomouckých a pražských kavárnách dala Tereza Tothová vale světu kávy a jako Terez Wrau vyrazila do světa. K muzice měla blízko už od pěti let, ve třinácti přidala k houslím kytaru. Zpívá ve 13 jazycích. Umělecké jméno objevila na své botě, když jí tam kamarádka napsala slůvko wrau.
Tereza má v repertoáru vedle slovanských písniček i keltské a skandinávské. „Když se mi stýská po domově, zpívám písničky, které znám od mámy. Třeba ve Skotsku se u mě zastavovali Češi a Slováci a přidávali se,“ přiznala ve Větrníku Ditě Vojnarové v únoru 2017.
Jak se její tvorba a projev vyvíjí, můžete posoudit prostřednictvím záznamu koncertu na YouTube.
Související
-
Buskeři to mají určitě jednodušší ve Skotsku než u nás, říká...
„Momentálně jsem pouliční muzikant. Skončila jsem se životem, který jsem dosud žila a skočila jsem do toho po hlavě. Vzala jsem kytaru a odletěla do Skotska,“ říká ...
-
Hraní na ulici není jen romantika a skvělé zážitky
Terez Wrau se 12 let věnovala kávě, živila se jako baristka, ale když přišlo "vyhoření", sbalila si kytaru a odjela do světa, aby se věnovala pouličnímu umění.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.