Pozor na rychlopůjčky, radí ve Společnosti Podané ruce

3. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vendula Zapletalová a Denisa Plišťáková

Stejně ošemetné jsou i sms a online půjčky, které můžou znamenat problémy. „Lidé mají mnohdy tunelové vidění, po první půjčce si berou další, až ztratí přehled, kolik jich vlastně mají,“ popisuje poradkyně Denisa Plišťáková.

Společnost Podané ruce pomáhá řešit problémy s finanční tísní a dluhy, obrátit se na ni může kdokoli. Kanceláře v Olomouckém kraji má v Olomouci a Prostějově. „Jedinou podmínkou je, že nás lidé musí sami oslovit, buď telefonicky, nebo prostřednictvím emailu,“ vysvětluje Vendula Zapletalová.

Na první schůzce s klienty se řeší, jaké mají dluhy a kde, jaké jsou jejich závazky a jestli už jsou s nimi vedeny nějaké exekuce. „Pomáháme i lidem, kteří nejsou ve vymáhacím procesu, mají dluhy a dostávají se do platební neschopnosti,“ říkají poradkyně Společnosti Podané ruce, které navíc nabízejí výuku finanční gramotnosti.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?