Říct si o pomoc není ostuda, vyzývá občany hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek

2. leden 2023

S čím konkrétně nám ale může Olomoucký kraj vlastně pomoci? Může o krajskou pomoc žádat například jednotlivec, nebo rodina, která se ocitne ve finanční nouzi?

Ze zákona totiž „kraj“ nemůže rozdávat dávky a jinou pomoc přímo lidem. Stará se ale jinak. Například právě sociální oblast je pro Olomoucký kraj jednou z priorit. Kraj totiž provozuje většinu domovů pro seniory, dotuje organizace a spolky, které se zaměřují například na pomoc sociálně znevýhodněným lidem či samoživitelkám a samoživitelům, hejtmanství má dokonce svoji vlastní rodinnou politiku.

A především zaměstnanci krajského úřadu mohou pomoci jednotlivcům i rodinám nasměrovat se efektivně v žádosti o pomoc na ta správná a konkrétní místa, kde mohou dostat pomoc co nejdříve a co nejúčinněji.

Jak tedy může občanovi pomoci Olomoucký kraj? Ptali jste se hejtmana Josefa Suchánka v Dobré radě Českého rozhlasu Olomouc.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová