Trápí vás afty? Namíchejte si přírodní antibiotikum z kurkumy, pepře a medu

14. červen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy kurkuma, zázvor, koření

Byliny fungují jinak než běžné léky, dlouhodoběji, potřebují svůj čas. Každý člověk je navíc individuální, zdůrazňují bylinkářky Dagmar Langová a Anna Skokánková.

„Někomu zaberou bylinky dříve, někdo čeká půl roku. Je to o velké trpělivosti a víře,“ vysvětluje Dagmar Langová. I když upřednostňuje přírodní léčbu, své klienty nikdy nezrazuje od užívání léků. Naopak, všechno spolu konzultují. „Nesnažíme se léky nahrazovat,“ dodává. Bylinky jsou významným doplňkem ke konvenční léčbě.

Pokud vás obtěžují afty, nebo třeba cítíte, že na vás něco leze, smíchejte 100 mililitrů medu, polévkou lžíci kurkumy a půl lžičky pepře. A nejsilnější přírodní antibiotikum je na světě. „Ze začátku si klidně dávejte čtyřikrát za den, pak dávky snižujte,“ radí bylinkářka Anna Skokánková.

Nejcennější rada? Pusťte si do života radost!

Dagmar Langová i Anna Skokánková často klientům radí, aby změnili způsob stravování a celkový přístup ke svému životu. „Třeba zvýšená hladina cholesterolu trápí lidi, kteří mají hodně starostí, pořád něco řeší, jsou hodně starostliví, připouštějí si problémy svých blízkých,“ říkají známé bylinkářky.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.