V Priessnitzových lázních v Jeseníku pomáhá pacientům po covidu-19 i vodoléčba

11. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník, hotel Priessnitz
0:00
/
0:00

Jde především o stimulační vodoléčbu, která má pozitivní vliv na imunitní aparát člověka. „Jde nám o to, aby si organizmus našich klientů poradil při setkání s nějakým dalším patogenem,“ vysvětluje vedoucí lékař Jaroslav Novotný.

MUDr. Jaroslav Novotný

Někteří lidé mají po prodělání koronaviru ještě nějakou dobu zdravotní problémy. Může jít o bolesti svalů, kloubů, hlavy, o kardiovaskulární nebo cévní obtíže. „U nás v Priessnitových lázních se zaměřujeme na potíže dýchacích cest a duševních poruchy,“ doplňuje MUDr. Novotný.

Mezi ty se řadí poruchy spánku, stavy úzkosti, pocity napětí nebo únavy. „V takových případech je důležité, aby pacienti nevyčkávali a navštívili svého praktického lékaře, který je odešle ke specialistovi. Ten následně stanoví, o jaký problém se jedná,“ doporučuje Jaroslav Novotný.

Svou nezastupitelnou roli při léčbě postcovidového syndromu v Priessnitzových lázních hraje tamní podhorské prostředí prosycené zápornými ionty, které mají pozitivní vliv právě na dýchací cesty. Pacienti dvakrát denně inhalují a absolvují skupinová cvičení venku.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová