V Priessnitzových lázních v Jeseníku pomáhá pacientům po covidu-19 i vodoléčba

11. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník, hotel Priessnitz
0:00
/
0:00

Jde především o stimulační vodoléčbu, která má pozitivní vliv na imunitní aparát člověka. „Jde nám o to, aby si organizmus našich klientů poradil při setkání s nějakým dalším patogenem,“ vysvětluje vedoucí lékař Jaroslav Novotný.

MUDr. Jaroslav Novotný

Někteří lidé mají po prodělání koronaviru ještě nějakou dobu zdravotní problémy. Může jít o bolesti svalů, kloubů, hlavy, o kardiovaskulární nebo cévní obtíže. „U nás v Priessnitových lázních se zaměřujeme na potíže dýchacích cest a duševních poruchy,“ doplňuje MUDr. Novotný.

Mezi ty se řadí poruchy spánku, stavy úzkosti, pocity napětí nebo únavy. „V takových případech je důležité, aby pacienti nevyčkávali a navštívili svého praktického lékaře, který je odešle ke specialistovi. Ten následně stanoví, o jaký problém se jedná,“ doporučuje Jaroslav Novotný.

Svou nezastupitelnou roli při léčbě postcovidového syndromu v Priessnitzových lázních hraje tamní podhorské prostředí prosycené zápornými ionty, které mají pozitivní vliv právě na dýchací cesty. Pacienti dvakrát denně inhalují a absolvují skupinová cvičení venku.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.