Víkend v Olomouckém kraji se ponese v duchu masopustního veselí

Pokud strávíte víkend v Olomouckém kraji a ještě nevíte, jak využijete volný čas, možná vás zaujmou naše tipy.

Olomoucko

Centrum Olomouce ožije v sobotu masopustním veselím. Program zaměřený na tradice a lidové zvyky odstartuje na Horním náměstí v deset hodin dopoledne. Pokud dorazíte, můžete se těšit například na masopustní jarmark se zabijačkovými specialitami a na vystoupení hanáckých folklorních souborů, cimbálové muziky a pouličních umělců.

Hlavní náměstí ve Šternberku provoní v sobotu jitrničky, jelítka, tlačenka a další zabijačkové speciality. Koupit si je budete moct na prvních letošních Venkovských trzích, které začínají o půl osmé ráno. 

Prostějovsko

Vystoupení živé muziky a kejklířů, pohádku na rynku a mnohé další nabídne masopust v centru Prostějova. Vypravit se na něj můžete v sobotu na náměstí T. G. Masaryka. Začátek je v deset hodin dopoledne.

Přerovsko

Lidový zvyk vodění medvěda si můžete v sobotu připomenout v hranické místní části Drahotuše. Tradiční průvod maškar vyrazí na obchůzku po drahotušských domech po devátého hodině ráno z náměstí Osvobození. 

Mohelnické kulturní centrum bude v neděli patřit loutkohercům. Návštěvníkům zahrají pohádku Jak si hastrmani k lásce pomohli. Začátek je v deset hodin dopoledne.

Na pohádku můžete v neděli vzít své děti nebo vnoučata taky do přerovského loutkového divadla. Představení s názvem Kašpárek strašidlem začíná ve čtrnáct a v šestnáct hodin. 

Jesenicko

Následující pozvánka je určená rodinám s dětmi. Zajít si můžou v sobotu ve tři hodiny odpoledne na Dětský karneval v hotelu Zlatý Chlum v České Vsi na Jesenicku. Na malé návštěvníky tam budou čekat kromě tanečků taky soutěže, hry a malování na obličej.

autor: bas
Spustit audio