Vojta Kiďák Tomáško přivezl do Olomouce toulavé písničky

7. září 2020

Ve středu 9. září patřilo Velké studio Českého rozhlasu Olomouc legendě trampské písně a českého country. Koncert Vojty Kiďáka Tomáška si můžete užít ze záznamu na našem Youtube kanálu

Trampský a folkový písničkář patřící do silné generace známých hudebníků (Wabi Daněk, Pavel Lohonka, Pavel Dobeš...), od mládí trampoval a hrál na kytaru, skládal písničky. Působil ve skupině Plížák a založil skupinu Roháči, je držitelem 2 autorských port a získal i portu zlatou. Napsal asi 300 písniček a je činný i literárně. Jeho písně jsou pilířem repertoáru Roháčů z Lokte, píše i pro další interprety a skupiny, mj. pro Věru Martinovou.

Koncert jsme vysílali v přímém přenosu na našem Youtube kanálu. Odkaz ZDE.

autor: Sandy Nosek

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.