Zámoří bych mladým hokejistům jednoznačně doporučil, říká obránce HC Olomouc Jakub Sirota

Přišel v létě jako posila zadních řad Mory. V zámoří hrál univerzitní ligu, když ale nepřišla nabídka z NHL, rozhodl se vrátit a Olomouc byla jasná volba.

Jakuba Sirotu na ledě nepřehlédnete. Má velmi dobrý pohyb, střelu, nebojí se jít dopředu, aniž by zbytečně riskoval. A nosí číslo 2, které měl už jako malý v Kroměříži.

Do Ameriky se rozhodl odejít už v sedmnácti, ještě jako středoškolák. „Dověděl jsem se o té možnosti, sedli jsme si s rodiči a domluvili se,“ krčí dnes s úsměvem rameny obránce.

Byť pro něj byl prvotní hokej, v zámoří si dodělal střední školu a vystudoval univerzitu. O jeho hráčských schopnostech mluví i fakt, že v posledním roce byl kapitánem svého týmu.

Není mu ani 25 let, osobnost z něj ale určitě cítíte. Kompletní rozhovor s Jakubem Sirotou si poslechněte v přiloženém audiu výše.

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.