5) Sedm gólů do sítě Fenerbahce. Sigma straší Evropu

Fenerbahce Istanbul přivezl do Olomouce jeho slovenský trenér Jozef Vengloš. Na snímku sleduje Jiří Vaďura souboj svého jmenovce Barboříka

SK Sigma Olomouc MŽ - Fenerbahce Istanbul 7:1 (2. kolo Poháru UEFA 1992/93)
Datum Zápasu 4. 11. 1992

Pokud má jméno olomouckého fotbalu jméno někde daleko za našimi hranicemi, pak je to v Turecku. Kanonáda 7:1, kterou Sigma uštědřila slavnému Fenerbahce Istanbul, patří dodnes k nejhorším porážkám tohoto velkoklubu a je v Turecku, i po sedmadvaceti letech, často připomínána.

Sigma si dalším třetím místem znovu vybojovala účast v Poháru UEFA, v prvním kole přešla přes rumunskou Universitu Craiovu. Ve 2. kole dostala Fenerbahce a do odvety si z Istanbulu přivezla porážku 1:0.

Turecký tisk dával debaklu Fenerbahce v Olomouci velký prostor.

Vydařený vstup do zápasu zařídil z penalty Hanus, o dvě minuty později se prosadil Kerbr a Sigma vedla v 11. minutě 2:0. Do poločasu ještě zvýšil Barbořík, a i když Fenerbahce korigoval na 3:1, po přestávce Hanáci pokračovali v galapředstavení, na jehož konci byla historicky nejvyšší výhra Olomouce v evropském poháru. Ve třetím kole na ni navíc čekal další světový gigant, Juventus Turín.

SK Sigma Olomouc MŽ - Fenerbahce Istanbul 7:1 (3:1)

Branky: 9. (pen.) a 89. Hanus, 11. Kerbr, 34. Jiří Barbořík, 50. Maroši, 76. Fiala, 79. Vaďura – 38. Kocaman. Diváků: 10 152. Hráno: 4. 11. 1992

Sigma Olomouc: Přibyl - Vaďura, Kotůlek, Kovář - Maroši (61. Fiala), Hanus, Látal (76. Kabyl), Slabý, Pivarník - Barbořík, Kerbr. Trenér: Karel Brückner.

Fenerbahce Istanbul: İpekoğlu - Kartal, Yetkiner, Yuvakuran, Ustaömer, Çetin, Gerson, Dilmen (83. Kamburoğlu), Stojlov (29. Tecimer), Novak, Kocaman. Trenér: Josef Vengloš.