Česky zpívaný kytarový pop té nejvyšší kvality jako z 80. let koncertně představil fuzzy2102

29. březen 2023, aktualizováno

Máte rádi hudbu Cure nebo New Order z jejich vrcholného období? Pak by vás mohla oslovit i vlastní tvorba kytaristy někdejší kultovní skupiny Bratrstvo.

Richard Müller je muzikant z Litomyšle, který si celkem logicky zvolil pseudonym. Vyrůstal v 80. letech a ta hudba se mu dostala natolik pod kůži, že z ní vychází dodnes. A dělá to zatraceně dobře.

Čtěte také

Jako fuzzy2102 natočil v posledních letech čtyři alba a na většině si zvládl vše nahrát a nazpívat sám. Na loňském „Všichni chtějí být šťastní“ přibyl bubeník a zárodek nové kapely byl dál.

S rádii má u nás tradiční problém. Pro rocková je moc pop, pro mainstreamová zase rock. Začarovaný kruh, který se ani tak dobře udělané muzice nedaří prorazit.

Fuzzy2102 zahráli v našem Velkém studiu na Horním náměstí 21 ve středu 29. březnaKoncert si můžete zpětně vychutnat ze záznamu prostřednictvím YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu nebo poslechnout díky audiozáznamu zde na webu či v aplikaci mujRozhlas.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.