Česky zpívaný kytarový pop té nejvyšší kvality jako z 80. let koncertně představil fuzzy2102

29. březen 2023, aktualizováno

Máte rádi hudbu Cure nebo New Order z jejich vrcholného období? Pak by vás mohla oslovit i vlastní tvorba kytaristy někdejší kultovní skupiny Bratrstvo.

Richard Müller je muzikant z Litomyšle, který si celkem logicky zvolil pseudonym. Vyrůstal v 80. letech a ta hudba se mu dostala natolik pod kůži, že z ní vychází dodnes. A dělá to zatraceně dobře.

Čtěte také

Jako fuzzy2102 natočil v posledních letech čtyři alba a na většině si zvládl vše nahrát a nazpívat sám. Na loňském „Všichni chtějí být šťastní“ přibyl bubeník a zárodek nové kapely byl dál.

S rádii má u nás tradiční problém. Pro rocková je moc pop, pro mainstreamová zase rock. Začarovaný kruh, který se ani tak dobře udělané muzice nedaří prorazit.

Fuzzy2102 zahráli v našem Velkém studiu na Horním náměstí 21 ve středu 29. březnaKoncert si můžete zpětně vychutnat ze záznamu prostřednictvím YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu nebo poslechnout díky audiozáznamu zde na webu či v aplikaci mujRozhlas.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová