Every Breath You Take v bluegrassovém podání? I to jsou The Jumper Cables. Zahráli v Českém rozhlase Olomouc

10. leden 2024

Od vydání debutového alba Miner´s Daughter karvinského kvarteta uplynula už slušná řádka let, a tak bylo na čase zjistit, co je u nich nového.

The Jumper Cables vznikli v roce 2012 a o tři roky později natočili zatím jediné album v sestavě, o které John Lawless trefně napsal „four veteran grassers from Czech republic“.

Ani ta už ale dnes neplatí, původní dvojici Michal Wawrzyczek (pětistrunné banjo) a Tomáš Juřena (akustická kytara) doplnili kontrabasista Lukáš Rytíř a Michal Kunc na mandolínu.

V mezičase se objevilo pětipísničkové EP s převzatými skladbami, nicméně skupina nadále čile koncertuje a pracuje na dalším autorském repertoáru.

The Jumper Cables vystoupili v našem Velkém studiu na Horním náměstí 21 ve středu 10. lednaKoncert si můžete zpětně vychutnat prostřednictvím YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu.

autor: dja

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.