Holky rohypnolky pod záminkou sexuálního veselí omámí svou oběť a okradou ji

16. září 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Prostitutka

Věděli jste, že za násilí se považuje i uvedení do stavu bezbrannosti lstí? Společnice si např. vyhlédne oběť, které nasype do pití drogy nebo prášky na spaní, a pak ji okrade. „Jde o závažnou trestnou činnost. Není to krádež, ale loupež se sazbou až 10 let,“ vysvětluje právník Zdeněk Kopečný.

Paleta násilných trestných činů je poměrně široká - vražda, zabití, těžké ublížení na zdraví, vydírání, loupež, kruté zacházení, týrání svěřené osoby, mučení případně porušování domovní svobody.

Trestní zákoník pracuje s pojmy pohrůžka násilí a pohrůžka bezprostředního násilí. „Pohrůžka je situace, kdy někdo někomu drží nůž u krku, případně vyhrožuje, že zastřelí někoho z rodiny, když nedostane, co chce,“ doplňuje olomoucký právník.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.