Písničkář Vladimír Merta oslavil pětasedmdesátiny online koncertem z Olomouce

24. únor 2021

Čerstvý pětasedmdesátník dostal jako dárek k výročí 3CD Vykopávky z Korintu, tedy domácí nahrávky z 90. let. Na koncertní oslavu zatím čeká, tak alespoň malý závdavek u nás.

Od 60. let minulého století se Vladimír Merta zařadil na absolutní vrchol českého folkového nebe, odkud blahosklonně shlíží dodnes. Je krásné ho poslouchat jen s kytarou (jako třeba na letos vydaném kompletu nahrávek) i s kapelou různé velikosti.

Do Českého rozhlasu Olomouc se vrací po pěti letech. Tehdy to bylo sólové vystoupení, tentokrát ho doprovodí trio muzikantů ve složení Jan Hrubý housle, Ondřej Fencl kytara a klávesy, na perkuse bude hrát Michal Hnátek.

Záznam koncertu Vladimíra Merty s triem si můžete pustit znovu na YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová