Písničkář Vladimír Merta oslavil pětasedmdesátiny online koncertem z Olomouce

24. únor 2021

Čerstvý pětasedmdesátník dostal jako dárek k výročí 3CD Vykopávky z Korintu, tedy domácí nahrávky z 90. let. Na koncertní oslavu zatím čeká, tak alespoň malý závdavek u nás.

Od 60. let minulého století se Vladimír Merta zařadil na absolutní vrchol českého folkového nebe, odkud blahosklonně shlíží dodnes. Je krásné ho poslouchat jen s kytarou (jako třeba na letos vydaném kompletu nahrávek) i s kapelou různé velikosti.

Do Českého rozhlasu Olomouc se vrací po pěti letech. Tehdy to bylo sólové vystoupení, tentokrát ho doprovodí trio muzikantů ve složení Jan Hrubý housle, Ondřej Fencl kytara a klávesy, na perkuse bude hrát Michal Hnátek.

Záznam koncertu Vladimíra Merty s triem si můžete pustit znovu na YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.