Po nominaci na cenu Anděl přijel Petr Linhart představit album Nezvěstní i koncertně

21. červen 2021

O kráse a síle desky Nezvěstní jsme si s jeho autorem povídali už v listopadu loňského roku. Teď si ji můžeme užít živě.

V mezičase se poslední Petrovo dílo objevilo i mezi trojicí nominovaných na ceny Anděl v kategorii folk a country. Cenu sice nezískalo, ale i to se počítá.

Ke koncertu Petr Linhart přijede i s Josefem Štěpánkem, bude znít tedy osobitý folk hraný na dvě elektrické kytary a s texty, které člověk prostě musí slyšet.

Vystoupení v našem Velkém studiu začíná ve středu 23. června ve 20 hodin a jako vždy bude přímým přenosem vysílán na YouTube.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.