Při home office si nastavte pravidelný rytmus

29. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Firemní sociolog Vojtěch Bednář

Nenechat se duševně zničit a striktně rozlišovat, kdy jsme doma a kdy v práci, radí odborníci lidem, kteří pracují z domu. Firemní sociolog Vojtěch Bednář dodává: „Mějte ve své domácnosti jeden koutek, u kterého budete jen pracovat a nedělat nic jiného.“

Home office se změnilo z vítaného a žádaného benefitu mnohdy až na předmět nenávisti. „Většina lidí je zvyklá na nějaký přirozený denní rytmus, který zahrnuje i změnu prostředí. V okamžiku, kdy se domov stal zároveň pracovištěm, se život člověka ochudil,“ vysvětluje Vojtěch Bednář.

Lidé byli na začátku koronavirové pandemie zmatení, postupně se učili fungovat a vytvářet si návyky, které vždy nebyly úplně praktické. „Dívat se ve tři ráno na mobil, jestli vám nepíše šéf, není dobré,“ je přesvědčený známý sociolog.

Vojtěch Bednář i při práci z domu doporučuje pravidelný kontakt s kolegy, aby nedošlo k rozluce ve výkonnosti a v týmové spolupráci.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová