Šansoniérka, která má hlasem blízko k Evě Olmerové. Poslechněte si koncert osobité Zlatky Bartoškové

27. září 2023

Je z Olomouce, téměř celý život zpívá, ale debutovou desku udělala až v 57 letech. Od té doby přidala další a tu poslední přijela představit i k nám.

Album „Než pozdravím anděla“ jí napsal na tělo pianista Petr Ožana, který ji spolu s kontrabasistou a houslistkou doprovodili i na koncertě u nás.

Čtěte také

Mluví se o ní jako o šansoniérce, ale na Hanu Hegerovou zapomeňte. Zlatka Bartošková je ražením a hlasem mnohem blíž Evě Olmerové, což se zdaleka netýká jen zpěvu.

Velmi zajímavé už bylo naše povídání, které jsme spolu natočili před prázdninami a vy si ho můžete poslechnout ZDE.

Zlatka Bartošková vystoupila v našem Velkém studiu na Horním náměstí 21 ve středu 27. září.

Koncert si můžete pustit zpětně prostřednictvím YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu nebo poslechnout díky audiozáznamu zde na webu či v aplikaci mujRozhlas.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.