Špatný výběr tepelného čerpadla se nám pořádně prodraží, tvrdí odborník Petr Lerche

27. září 2022

Stále oblíbenějším způsobem vytápění se stávají tepelná čerpadla. Důvodem jejich obliby je zejména velmi nízká nákladnost během používání. Při zvolení správného tepelného čerpadla, se vám jakkoliv velký interiér dokáže velmi rychle vytopit na příjemnou teplotu.

Tepelné čerpadlo sice není ozdobou fasády, ale dům vytopí i vychladí

Rozhodli jste se koupit tepelné čerpadlo, ale protože je na trhu v tomto oboru nabídka velmi bohatá, může být problém se v množství informací správně zorientovat. Pro každého výrobce tepelných čerpadel je „nejdůležitější“ jiný parametr. A chyba ve výběru se pak může velmi prodražit.

Jak tedy pro sebe vybrat to správné čerpadlo a neutopit se v datech? Proč se nám chyba při výběru může prodražit? Podle jakých parametrů se při výběru řícit? Poradí Petr Lerche, odborník na tepelná čerpadla a fotovoltaiku.

Poslechněte si rozhovor v Dobré radě Českého rozhlasu Olomouc.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová