Sportovní psycholog se nesmí míchat do práce trenérům, tvrdí Michal Šafář

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Michal Šafář
0:00
/
0:00

V rámci své praxe spolupracuje s tenisty, házenkářkami, plavci nebo cyklisty. S lidmi, kteří jsou vystavení vysoké zátěži, navíc pod neustálým drobnohledem ostatních. „V rámci psychologické přípravy hledáme, jak myšlení, emoce, celou psychickou odolnost sportovců posunout o kousek výš,“ vysvětluje.

Michal Šafář je předsedou Asociace psychologie sportu České republiky a děkanem Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého, na které studují budoucí učitelé tělesné výchovy, trenéři, sportovní manažeři, rekreologové a odborníci, kteří se připravují na práci s lidmi s handicapem.

Pohybová zdatnost dětí není podle Michala Šafáře v současné době dobrá, má klesající úroveň. „Nemá ale cenu lkát nad tím, jak jsou děti nešikovné, musíme to prostě vzít jako fakt. A naši odborníci musejí najít vhodný  způsob, jak je vytáhnout a vrátit na úroveň, kde mají být,“ doplňuje děkan olomoucké FTK.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.