Sportovní psycholog se nesmí míchat do práce trenérům, tvrdí Michal Šafář
V rámci své praxe spolupracuje s tenisty, házenkářkami, plavci nebo cyklisty. S lidmi, kteří jsou vystavení vysoké zátěži, navíc pod neustálým drobnohledem ostatních. „V rámci psychologické přípravy hledáme, jak myšlení, emoce, celou psychickou odolnost sportovců posunout o kousek výš,“ vysvětluje.
Michal Šafář je předsedou Asociace psychologie sportu České republiky a děkanem Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého, na které studují budoucí učitelé tělesné výchovy, trenéři, sportovní manažeři, rekreologové a odborníci, kteří se připravují na práci s lidmi s handicapem.
Pohybová zdatnost dětí není podle Michala Šafáře v současné době dobrá, má klesající úroveň. „Nemá ale cenu lkát nad tím, jak jsou děti nešikovné, musíme to prostě vzít jako fakt. A naši odborníci musejí najít vhodný způsob, jak je vytáhnout a vrátit na úroveň, kde mají být,“ doplňuje děkan olomoucké FTK.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.