Talent je dobrá startovní pozice, ale nestačí, říká tanečnice a trenérka Kristýna Coufalová

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kristýna Coufalová
0:00
/
0:00

Kristýna Coufalová je skvělá tanečnice, choreografka a taky první vítězka televizní StarDance. V taneční škole učí nejen děti a středoškoláky, ale i zájemce z řad dospělých. Kurzy jí ale narušila koronavirová pandemie. Jak se v současné době plánuje? Je jí pořád do tance?

Nejraději pracuje s dětmi ze školky. „Dávají zpětnou vazbu a nemají žádné zábrany,“ vysvětluje. To se středoškoláky je to v tanečních trochu obtížnější, proto se je občas snaží rozesmát. „Reakce ale teď bohužel nevidím, protože mají na obličejích roušky.“

Do tanečních se během studia na hejčínském gymnáziu přihlásila i ona. „Chodila jsem do Národního domu na lekce, které vedli mí rodiče,“ vzpomíná. Velmi brzy se rozneslo, že mezi účastníky je dcera tanečních mistrů. A tak se stávalo, že se pro ni báli kluci chodit. „Tančila jsem pak s asistenty,“ pobaveně vzpomíná Kristýna Coufalová. 

Tanci propadla asi ve třinácti letech. Sledovala své rodiče, moc se jí líbila hlavně maminka, ať už v roli tanečnice anebo rozhodčí. „Samozřejmě jsem taky obdivovala krásné šaty, boty a líčení,“ přiznává první vítězka televizní StarDance.

V té tvořila pár s hercem Romanem Vojtkem. Vedle náročných tréninků, kdy navíc poprvé v životě tvořila choreografie, studovala na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. „Během soutěže to šlo, ale zkouškové období na začátku dalšího roku bylo velmi náročné,“ říká Kristýna Coufalová, dnes lektorka tance a společenské výchovy v olomoucké Taneční škole Coufalovi a členka tanečního klubu DPS Kometa Brno.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?