Univerzita Palackého slaví 450. narozeniny. Jak na studentská léta vzpomínají její absolventi? Poslouchejte prázdninový seriál

21. listopad 2023

Toto léto bývalí studenti napříč různými obory vzpomínají na svá studentská léta strávená na Univerzitě Palackého v Olomouci, která letos slaví 450. narozeniny.

Vzpomínky, historky i blahopřání od bývalých studentů olomoucké Palackého univerzity, které Český rozhlas Olomouc oslovil.

Nejen to si budete moci poslechnout každý prázdninový den pravidelně v čase 11:15 ve vysílání Českého rozhlasu Olomouc a následně zde na webu.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.