V Sigmě jsem v přípravě neproměnil penaltu, tak už se na ni necpu, usmívá se Jan Vodháněl

Šikovný ofenzivní fotbalový záložník přišel do Olomouce před minulou sezónou z rakouské Admiry Mödling a v týmu Václava Jílka se zabydlel.

S fotbalem začínal v Mladé Boleslavi, kde jako osmnáctiletý poprvé okusil naši nejvyšší soutěž. „Jiný sport jsem snad ani nezkoušel, ta volba byla hned jasná,“ přiznává dnes.

Na rozkoukání byl poslán do druholigové Vlašimi, odkud zamířil do pražských Bohemians. Dařilo se mu, dokonce měl nabídku ze zámoří, ale vše zabrzdilo zranění a jeho touha z klubu odejít. „Prakticky rok jsem nehrál,“ říká Jan.

Jan Vodháněl

Vykoupením bylo angažmá v Rakousku, jenže klub spadl do druhé ligy. Když přišla nabídka z Olomouce, už neváhal. „Chtěl jsem hrát fotbal a na Hané se mi líbí,“ dodal.

Kompletní rozhovor si poslechněte ve výše přiloženém audiu.

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.