VIDEO: Legendární rockový houslista Jan Hrubý se skupinou Kukulín vystoupil v Českém Rozhlase Olomouc

4. květen 2022

Především čistou radost z keltské hudby, ale nejenom z ní si mohli užít posluchači, kteří k nám do Velkého studia dorazili na vystoupení Kukulínu.

Od dodnes uctívaného debutu Cesta na severozápad letos uplyne 30 let, a přestože kapela měla občas i delší pauzy, toto výročí samozřejmě hodlala oslavit.

K ustálenému triu Jan Hrubý, Jan Kolář a Ruda Hálek se před časem přidal hráč na keltskou harfu Sean Barry, čímž se rozrostly i vokální možnosti skupiny.

V našem Velkém studiu vystoupil Jan Hrubý a Kukulín ve středu 4. května, záznam koncertu si můžete vychutnat ze zátnamu prostřednictvím YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová