Železná koruna se vrací – příběh ze zbídačených Českých zemí doby pobělohorské

7. leden 2018

Trojdílná rozhlasová adaptace historického příběhu na motivy románu Josefa Svátka je obrazem válkou rozvrácených Čech a lidských příběhů poválečné doby.

České země v době pobělohorské. Mladý zeman Ondřej z Hodkova se vrací do kraje svých předků a hodlá prolomit beznaděj a zmar, který se tu usídlil. To je výchozí situace třídílného příběhu, který podle románu Josefa Svátka napsal Štěpán Kučera.

Rozhlasové úpravy se ujal Pavel Gotthard. Hudbu složil Robert Mahr. Účinkují Lukáš Král, Petr Kubes, Tereza Richtrová a další. Četbu na pokračování natočil v Českém rozhlase Olomouc roku 2010 režisér Michal Bureš. Poslouchejte od 7. do 21. ledna od 18 hodin v Počteníčku.

autoři: Michal Bureš , sul
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...