Do růžové zabalený debut Lenny umí tnout drápkem

Zpěvačka Lenny vydává nové album Hearts
Zpěvačka Lenny vydává nové album Hearts
Už od prvních EP bylo jasné, že takový ženský chraplák ještě naše scéna neměla. Lenny je prostě talent, který je podpořen několikaletou možností nasávat hudební dění přímo v srdci Anglie. Její návštěva v Olomouci byla příjemnou šancí poklábosit nad debutovým albem.

O regulérním albu se už nějaký čas mluvilo, ale nakonec vyšlo až na podzim roku 2016. „Dokonce jsme s mým vydavatelstvím měli pauzu, vše díky tomu bylo v mé režii, nikdo mi do ničeho nemluvil. Můžu si za písničkami stát a firma je nakonec vydala,“ vysvětluje Lenny.

A jak jde dohromady rockový základ alba s růžovým obalem? „To je ten kontrast! Oslovila jsem jednoho italského grafika, který nejprve navrhl několik věcí pro turné Hearts, a když jsem viděla, jak to namaloval, prosadila jsem to i pro obal,“ usmívá se.

Mohlo by se zdát, že deska se jmenuje po závěrečné skladbě. „Kdepak, název pro album jsem si vymyslela dlouho dopředu a ta písnička vznikla až později. Ale byla pro mě natolik srdcová, že jsem ji tak musela pojmenovat,“ prozradila Lenny.

Pestré album je dokonale vyváženým mixem nálad a stylů v moderním hávu. Více než z poloviny písní mohou být hity, u některých nechybí módní stadionový charakter, sama Lenny je přesvědčivá. Osobně jen malinko postrádám občasné větší utržení se ze řetězu.

Něco, co v sobě má Hanka Kosnovská ze skupiny Nil, démona, kterého naplno předvedla při nedávném koncertě v Českém rozhlase Olomouc. Lenny má díky hlasové dispozici velkou šanci jít ve šlépějích Janis Joplin, pokud tedy bude chtít, ale chce to něco víc.

I tak je Hearts nejen na české poměry nadstandardní debut, který je velkým příslibem věcí příštích.