Krásné, Nectavské údolí a Petříkov

20. červenec 2011

Ve středeční pohlednici Od Pradědu na Hanou se vydáme na Šumpersko do oblasti Hrabišické vrchoviny, která nás okouzlí svou krásnou přírodou. Konec konců i název osady Krásné, do které vás Mirek Kobza pozve, leccos napovídá.. Ve středeční pohlednici Od Pradědu na Hanou se vydáme na Šumpersko do oblasti Hrabišické vrchoviny, která nás okouzlí svou krásnou přírodou. Konec konců i název osady Krásné, do které vás Mirek Kobza pozve, leccos napovídá..

Ve čtvrtek se společně podíváme do Nectavského údolí, představíme vám místní přírodu a prozradíme zajímavosti z bohaté historie tohoto místa.


V páteční pohlednici Od Pradědu na Hanou navštívíme osadu Petříkov ležící na rozhraní Jeseníků a Rychlebských hor a představí vám zdejší přírodu, architekturu i historii.

autor: kbz
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

Zmizelá osada

Koupit

Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.