Líšnice, Velký Kosíř a Zákřov

4. květen 2011

Do líšnického polesí nedaleko Mohelnice, kde kdysi stával hrad mocného rodu pánů z Kunštátu vás zavedeme ve středeční rozhlasové pohlednici. Hrad nesl jméno Líšnice a dnes už po něm zbyly jen nepatrné stopy. Stopy v historii jsou však mnohem viditelnější.

Ve čtvrtek vysíláme Dobrý den z Čech pod Kosířem a to nesmí chybět pohlednice z Velkého Kosíře.

Velký Kosíř - vrchol v zimě

O víkendu si připomeneme výročí konce II. světové války v našich krajích. I v našem kraji najdeme místa, které toto nejstrašnější období v dějinách lidstva zasáhlo více, než by si přála. takovím místem je i malá vesnička Zákřov nedaleko Přerova, která byla po stovkách let historického vývoje poznamenána tragickou událostí vyvolanou nesmyslným fanatismem nacistů. I o tom bude páteční rozhlasová pohlednice od Pradědu na Hanou, kterou vám pošle - stejně jako všechny předešlé i budoucí - Mirek Kobza.

autor: kbz
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová