Miluj tanec, žij život naplno! Heslo, kterého se drží úspěšná tanečnice Tereza Jendrulková

Její jméno je spojené s Klubem sportovního tance QUICK Olomouc, kde působí jako hlavní manažerka a trenérka standardních i latinskoamerických tanců. Sama tančí na profesionální úrovni a skvělé výsledky sbírá v obou kategoriích. „Vždycky jsem byla soutěživá, mám ráda výzvy,“ říká.

Tereza Jendrulková při tanečním vystoupení

Její nejsilnější parketou je desítka, což je kombinace pěti standardních a pěti latinskoamerických tanců. Tereza Jendrulková je vicemistryni České republiky v této kategorii. Je také členkou Národního reprezentačního týmu.

Sedm let tančila s Radimem Stupkou, pátým rokem je jejím partnerem Robin Ondráček, kterého můžete znát i z televizni taneční soutěže StarDance. „Nejlepší výsledek máme z roku 2019, kdy jsme se poprvé zúčastnili mistrovství světa v deseti tancích a obsadili čtvrté místo,“ hodnotí.

V dubnu je čeká mistrovství světa v latinskoamerických tancích, které se koná v moldavském Kišiněvě. „Už jsme začali přípravu, tvrdě makáme,“ usmívá se Tereza Jendrulková. Ve druhé půlce roku se pak zúčastní mistrovství Evropy.

Tereza Jendrulková (napravo) se svými svěřenci

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...