Nuda na vesnici? To v Otaslavicích, Otinovsi, ani Sudkově neznají

13. červen 2018
Kraj na dlani
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy kovář, podkovář, podkova

S aktivními seniorkami z Otaslavic se vydáme na procházku do okolí a v Bělkovicích-Lašťanech zajdeme na koupaliště. Pozveme vás taky na oslavy 100 let republiky do Sudkova.

Otaslavice leží v krajině, kde hanácká rovina přechází do kopců a lesů Drahanské vrchoviny. Mezi dominanty vesnice na Prostějovsku patří zbytky strážní věže horního hradu z 15. století. Jana Zemková v obci objevila pětici seniorek, které společně podnikají pravidelné vycházky do okolí. Zajímalo ji, jak se jim v Otaslavicích žije a jak tráví volný čas.

Mezi sportovními hřišti v Bělkovicích-Lašťanech na Olomoucku stojí koupaliště se dvěma bazény. Vyhledávají ho nejen místní, ale také lidé z okolních obcí. Můžete být mezi prvními návštěvníky, novou sezonu zahajují v pátek 15. června. S předstihem se tam zašla podívat Dita Vojnarová.

Podkovář Lukáš Habich bydlí v Lupěném na Zábřežsku. Kovárnu si vozí v dodávce na různá místa. Nahlédli do ní s mikrofonem Aleš Spurný.

O tom, že bohatý společenský a sportovní život může mít i malá obec, se přesvědčíte, když zavítáte do Otinovsi na Prostějovsku. O životě na vesnici si Petra Ševců povídala se starostou Petrem Kolářem.

Už tuto sobotu si budou v Sudkově na Šumpersku připomínat století republiky. Mimo oslav se však obyvatelé a návštěvníci obce mohou těšit i na další akce. Více Miroslavu Kobzovi prozradila starostka Milena Sobotková.

Spustit audio