Při "Vojtovce" musíte být trpěliví a důslední

24. únor 2014

Málokterá maminka neví, co je to tzv. Vojtova metoda. Buď se svým dítětem cvičila sama nebo viděla, jak cvičí některá její kamarádka. Vojtovu metodu ale nevyužívají jen děti, pomoci může a umí i dospělým. Jde o soubor cvičebních technik využívaných k léčbě tělesných a psychických poruch.

Jmenuje se po MUDr. Václavu Vojtovi, který je autorem metody reflexní lokomoce a který se zasloužil o rozšíření znalostí v oboru dětská neurologie a kineziologie.

Terapie Vojtovou metodou se používá u dětí např. s dětskou mozkovou obrnou, rozštěpem páteře, skoliózou nebo ortopedických vadách hrudníku. Dospělým pomůže, pokud mají problémy s bolestmi páteře, bolestivými rameny, jsou po cévní mozkové mrtvici nebo mají skoliózu.

Vojtově metodě jsme se věnovali v naší Apatyce ve čtvrtek 27. února. Pozvání do studia přijala Věra Kováčiková, ředitelka olomouckého RL-Corpus.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová