Procházka okolím Hrubé Vody

13. září 2013

Údolí řeky Bystřice je tradičním výletním místem především Olomoučanů. O tom svědčí i sedm stovek rekreačních chat od Mariánského Údolí přes Hlubočky a Hrubou Vodu až po Smilov.

Kdysi bylo pro svou malebnost a krásnou přírodu nazývaná Moravské Švýcarsko.

I dnes je tato oblast především rekreačním rájem. Stačí nasednout na vlak a za necelou půlhodinu jste v krásné přírodě.
Milovníci sjezdového lyžování tu najdou jednu z nejníže položených sjezdovek v České republice. Ski areál Hlubočky ale zve i k letním sportům.

Na lyže se můžete vypravit i do Hrubé Vody. Nově budovaný Park sportu koncem srpna uvedl do provozu bobovou dráhu, v zimě tu čeká na lyžaře sjezdovka, vlek i lanovka. V budoucnu bude areál nabízet širokou škálu sportovních a relaxačních aktivit včetně ubytování.

Vedle místního hotelu najdete i krásný parčík, který je v letních měsících využíván i ke svatebním obřadům, a v lesíku za ním lanové centrum.

Vydejte se sem s námi na výlet v neděli 15. září v Toulkách krajem.

autor: av
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...