Syna nevzali do oddílu stolního tenisu kvůli věku, tak si Ratajští oddíl založili sami. Teď patří mezi nejlepší v zemi

Před 11 lety to byl spolek několika nadšenců. Dnes jsou Českou asociací stolního tenisu zařazeni mezi české kluby talentované mládeže. Klub stolního tenisu v Olomouci. Jeho dobrou duší a také profesionálními trenéry jsou několikanásobný mistr České republiky Vít Ratajský a jeho žena Linda Ivanová.

Pro stolní tenis dokázali nadchnout nejen mnoho dětí, ale i celou svoji rodinu a věnují ping pongu veškerý čas včetně dovolených. A platilo to například i v době covidu. Sportoviště byla sice uzavřená, ale oni přešli na online cvičení z domova. A děti stolní tenis baví.

„U nás v Olomouci máme o stolní tenis, co se dětí týký, velký zájem. To nás těší,“ uvedl Vít Ratajský.

Dokonce za účasti dětí ze čtyř kontinentů proběhl v červenci 2019 první ročník mezinárodního tréninkového kempu (Table Tennis International Camp) a mezinárodního turnaje pro děti do 11 a 13 let (U11 & U13 Czech Open).

Že i v dnešní době mobilů a internetu lze nadchnout děti pro sport a hlavně jak na to, prozradili Vít Ratajský, Linda Ivanová a jejich dcera Linda, která si přeje stát se jednou olympioničkou.

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio