V Radvanicích si připomněli tragédii z roku 1952. V Pavlově se sešli příznivci historických traktorů

Ze srazu majitelů historických traktorů v Pavlově
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ze srazu majitelů historických traktorů v Pavlově
0:00
/
0:00

Na cestě krajem se zastavíme u aktivních seniorů v Majetíně, v Radvanicích si připomeneme tragickou událost a v Pavlově budeme obdivovat staré zemědělské stroje.

Co dělat, když člověk skončí v zaměstnání, ale má ještě spoustu chuti a síly něco podnikat? Tak třeba převzít vedení Klubu seniorů v obci, jako to udělala Magdalena Motáňová v Majetíně. S mikrofonem se za ní vypravila Dita Vojnarová.

Na sportovním hřišti v Radvanicích se rozhořely svíčky. Na místě, kde stávala malá vodárna, si lidé připomněli tragickou událost z roku 1952. Tehdy se tam po koupání v rybníce schovala skupinka dětí před bouřkou. Do jejich skrýše ale udeřil blesk. Pietní akce v Radvanicích se zúčastnila i Jana Zemková. Poslechněte si vzpomínky pamětníků a místní kronikářky.

Jak se u vás žije a co tam máte pěkného? Ptáme se na různých místech Olomouckého kraje. Tentokrát se s těmito otázkami vydával Aleš Spurný na Mohelnicko a Zábřežsko.

Průvod historických traktorů v Pavlově

Pavlov na Mohelnicku v sobotu hostil setkání majitelů historických traktorů. Na místním hřišti se představily i naprosté unikáty, některé z těch nejstarších už oslavily sedmdesátku. Kromě nadšenců, kteří stroje s láskou opečovávají, přišly staré stroje obdivovat stovky návštěvníků, mezi nimi i Mirek Kobza.