V Těšeticích vyrábějí už více než 100 let známý bylinný likér. V Krčmani chystají hodové oslavy

2. květen 2018
Kraj na dlani
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Likér, alkohol, sklenice (ilustrační foto)

Vezmeme vás do pálenice i drátenické dílny a pozveme vás na hodové oslavy do Krčmaně.

Když se řekne Jakamarus, především starší lidé vědí, že jde o bylinný likér, který se prodával už během první světové války. Na Jakamarus narazíte, pokud navštívíte pálenici v Těšeticích na Olomoucku, která se zaměřuje na pěstitelské pálení a výrobu lihovin. Vydala se tam s mikrofonem Dita Vojnarová.

Podle místa svého bydliště, Jedlí na Šumpersku, si ve virtuálním světě říká Jedelanka. Dana Frydrychová je drátenice. Z tvrdého a nepoddajného materiálu vytváří dekorativní předměty i věci pro každodenní potřebu, ze kterých na první pohled dýchá inspirace světem duchovním ale hlavně přírodou. Do její dílny zavítal Miroslav Kobza.

Byli jsme s vámi na jarní etapě jubilejního 60. ročníku výstavy Flora Olomouc. A byl tu tradičně i stánek Českého zahrádkářského svazu a v něm radil návštěvníkům z celé republiky rostlinolékař Jaroslav Rod. Přišla řeč i na orchideje. Povídal si s ním Aleš Spurný.

Na víkend se v Krčmani na Olomoucku chystá velká sláva. Program hodových oslav začne už v pátek a oslavami nabitá bude i celá sobota. Na oslavy vás pozve starosta Krčmaně Zdeněk Jančo.

Spustit audio